Instagram Qr Kodu Ne İşe Yarar? Neden Kullanılır?

Instagram Qr Kodu Ne İşe Yarar, Neden Kullanılır gibi sorular, Instagram’ın yeni güncellemesiyle birlikte oldukça merak edilir oldu. Bu yazımızda sizler için Instagram’ın yeni güncellemesi Qr kodu hakkında genel bilgiler vereceğiz. Eğer Qr kodu nedir, Instagram’da nasıl kullanılır gibi birçok sorunun yanıtını merak ediyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz.

Tüm dünyada en çok kullanıcıya sahip olan Instagram, kullanıcılarının ilgilerini çekebilmek için düzenli aralıklarla yeni güncellemeler piyasa sürmektedir. Yeni güncellemelerden biri de Instagram Qr kodu ne işe yarar, neden kullanılır gibi soruların yer almasını sağladı. Bu yazımızı okuyarak Instagram Qr kodu hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Instagram Qr Kodu Nedir?

Qr kod, günümüzde birçok şey için kullanılmaya başlandı. Özellikle teknolojinin gelişmesiyle birlikte restoran, sanat galerileri, billboard ve en son sosyal medyada da karşımıza çıkmaya başladı. Teknolojinin hızlı bir şekilde gelişmesine ayak uydurmak isteyen Instagram sosyal medya uygulaması da yeni Qr kod özelliğini geliştirdi.

Farklı alanlarda kullanılan Qr kod, kısa süre içerisinde daha fazla bilgiye ulaşmanızı sağlıyor. Aynı şekilde Instagram üzerinde de Qr kod sayesinde kısa süre içerisinde istediğiniz birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Daha hızlı ve kolay profil etkileşimini amaçlayan Instagram Qr kod yeni güncellemenin ardından birçok kullanıcı tarafından kullanılmaya başlanacak.

Instagram Qr kod sayesinde birçok kişinin profil sayfasına kısa süre içerisinde kolayca ulaşabileceksiniz. Qr kodun ne işe yaradığı ve nasıl kullanıldığı da en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Yeni güncellemeyle birlikte sizler de Qr kodu kullanarak güncellemeleri yakından takip edebilirsiniz.

Instagram Qr Kodu Ne İşe Yarıyor ve Neden Kullanılıyor?

Salgın hastalık başlangıcından beri birçok marka ve firma teması azaltmaya yönelik yeni çalışmalar gerçekleştirmeye başladı. Instagram uygulaması da marka ve firma kullanıcılarının yanı sıra bireysel hesap kullanıcılarının da kullanabilmesi için Qr kodu geliştirdi. Qr kod güncellemesi sayesinde teması azaltarak yeni profil hesaplarına kolay bir şekilde ulaşabileceksiniz.

Qr kod sayesinde Instagram üzerinden başka hesapların kullanıcı adını tarayabilir ve kolay bir şekilde o hesaplara ulaşabilirsiniz. Arama motoru üzerinden kullanıcı adını yazmadan sadece o kişinin profilini Qr kodunu okutarak saniyeler içerisinde bulabilirsiniz. Hem işletme hesaplar için hem de bireysel hesaplar için Instagram Qr kodu kolay bir şekilde kullanılabilmektedir.

Instagram Qr Kod Kişiselleştirme Nasıl Yapılıyor?

Dünyanın en fazla kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, kullanıcıları için her geçen gün farklı bir özellik geliştirmektedir. Geçtiğimiz günlerde de Qr kod özelliğinin tanıtımını yaptı. Qr kod sayesinde Instagram üzerinden farklı hesaplara veya kullanıcılara saniyeler içerisinde kolayca ulaşabileceksiniz.

Instagram Qr kod özelliği aynı zamanda kişiselleştirilebiliyor olması da Instagram kullanıcılar tarafından oldukça sevildi. Bu sayede birçok Instagram kullanıcı Qr kodu ekranını kendi zevklerine göre düzenleyebileceklerdir. Instagram Qr kodu nasıl kişiselleştirilir merak ediyorsanız bu yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Son zamanlarda Instagram uygulamasına gelen güncellemelerden biri olan Instagram Qr kodu aynı zamanda kişiselleştirilebiliyor. Profiliniz üzerinden Ayarlar sekmesine tıklayarak Qr kodunun rengini değiştirebilirsiniz. Qr kodun varsayılan rengini istediğiniz renk yaparak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Renk değişiminin yanı sıra Qr kod ekranına emoji eklemesi de yapabilirsiniz. Aynı şekilde Ayarlar sekmesine tıklayarak karşınıza çıkan Qr kod seçeneğini tıklayın. Daha sonra karşınıza çıkan birden fazla emojiden istediğinizi seçebilir ve Qr kod arka planında seçtiğiniz emoji yer alabilir.

Instagram Qr Kodu Nasıl Kullanılıyor?

Instagram’ın yeni güncellemelerinden olan Qr kodun nasıl kullanıldığı da oldukça merak edilmektedir. Qr kodunu kullanabilmek için öncelikle Instagram profilinize kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekir. Kullanıcı adınız ve şifrenizle profilinize giriş yaptıktan sonra Profil sekmesinin üst kısmında yer alan Ayarlar seçeneğine tıklamalısınız.

Ayarlar seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza Qr Kodu butonu çıkacaktır. Qr Kodu butonuna basarak Instagram Qr Kodu özelliğini güvenle kullanabilirsiniz. Qr kodunu kullanabilmek için sadece telefonunuzun kamerasına ve Instagram’ın kameranıza erişim sağlamasına izin vermeniz yeterlidir.

Instagram Qr kodu kullanarak arkadaşınızın kodunu okutabilir veya arkadaşınızda sizin Qr kodunuzu okutarak birbirinizin Instagram profili hesaplarına kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Instagram Qr kodu kamera ile çalıştığı için kameranızın Instagram profilinize erişim sağlayıp sağlamadığını kontrol etmeniz gerekir.

Yeni özellik olan Instagram Qr kodu kullanabilmek için iki cihazın yan yana olmasına gerek yoktur. Qr Kodu Paylaş sekmesine tıklayarak arkadaşlarınızla profilinizin Qr kodunu güvenle paylaşabilirsiniz. Aynı zamanda bu kodlar farklı sosyal medya platformları üzerinde de isteğe bağlı olarak paylaşabilirsiniz.